• História škôlky

•

Prvá zmienka o materskej škole je z 1.9.1958, kde sa v kronike školy uvádza, že bola zriadená ako poľnohospodársky „útulok“ pre deti na podnet mamičiek pracujúcich na JRD (jednotnom roľníckom družstve). Deti odchádzali v čase obeda domov a vracali sa na popoludňajšiu činnosť. Rodičom však nevyhovovalo toto prerušenie dochádzky a požadovali pobyt ich dieťaťa v materskej škole neprerušene aj počas obeda. Situácia sa zmenila 3. októbra 1963, kedy sa materská škola presťahovala do priestorov Ujfalussyho domu, ktorý sa prispôsobil na potreby jej fungovania. V tomto dome ukončila svoje pôsobenie ambulancia lekára, a v septembri 1968 boli uvoľnené priestory využité na zriadenie kuchyne a jedálne pre deti. Učiteľky v tomto období zameriavali svoju činnosť na nácvik reči, osvojenie si hygienických návykov a upevňovanie a rozvoj zdravia.

• Materská škola v Dravciach
      • Dravce č.73, 053 14 Dravce Slovakia